ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Kardeş Okulunu Misafir Etti.

Şanlıurfa Kardeş Okulunu Misafir Etti.

Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve ilimizdeki okulları başka şehirlerdeki okullarla kaynaştırmak, kültür ve sevgi bağını harmanlamayı amaçlayan ‘’Birlikte Kardeşliğe’’ Projesi kapsamında Urfa Atatürk Anadolu Lisesi ile Polatlı Anadolu Lisesi arasında Kardeş Okul Protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, Okul İdarecileri ve misafir öğrencilerin katıldığı kültürlerin kaynaşmasına vesile oldu.

Programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Şanlıurfa’da kendilerini ağırlamış olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Şanlıurfa’nın farklı etnik kökenden gelen fakat tek millet olarak yaşayan bir il olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti. ‘’ Dünya’ya bakış açılarımız farklı olabilir ama bir millet olarak yaşamak zorundayız. Milli çıkarlar söz konusu olunca hepimiz bir araya gelebilmeliyiz. Şanlıurfa’yı iyi tanıyın burası insanlığın başladığı nokta, Peygamberler şehri, kadim bir şehirdir Şanlıurfa. Buradan birçok medeniyetler gelmiş geçmiş. Sizlerin buraya gelmeniz bizim için çok anlamlı. Burada okulumuzla kardeş okul olarak kültürlerimizi kaynaştırmaya vesile olacaktır. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ise konuşmasında Şanlıurfa’nın herkesin tanıması gereken bir şehir olduğunu bu projeyle okullarımız arasında kültür alış verişinin oluşmasıyla ülkemizde yaşayan insanların birlikteliği millet olma bağının daha da güçleneceğini belirterek kendilerini Şanlıurfa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Misafirlerine günün hatırası olarak hediyeler verdikten sonra misafir okulumuzla Kardeşlik Fidanı dikimi gerçekleştirildi ve misafirlerimize   Şanlıurfa’yı tanıtan bir gezi düzenlendi.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.