ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA’DA DEV EĞİTİM HAMLESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince, il genelinde eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve merkezi sınavlarda öğrenci başarısının arttırılması amacıyla büyük bir işbirliğine imza atıldı. 
ŞANLIURFA’DA DEV EĞİTİM HAMLESİ

Öğrenci sayısı bakımından Türkiye’nin  en büyük 4.kenti olan Şanlıurfa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince, il genelinde eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve merkezi sınavlarda öğrenci başarısının arttırılması amacıyla büyük bir işbirliğine imza atıldı.

Yapılan işbirliği kapsamında 25 ve 26 Kasım arası düzenlenecek olan TEOG sınavları ve 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan YGS sınavı öncesi 11 Kasım 2015 Çarşamba günü il genelinde bulunan 183 Ortaöğretim kurumunda bulunan 35 bin 12.Sınıf ve Mezun öğrenciye YGS, 12 ve 13 Kasım 2015 tarihlerinde ise il genelinde bulunan 567 Ortaokulda bulunan yaklaşık 39 bin öğrenciye TEOG 1. Ve 2. Oturum hazırlık deneme sınavları gerçekleştirildi.

Eğitimi önemsediklerini ve gençler için çok kapsamlı projelere imza atacaklarını söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Gençlerimizin eğitimde başarılı olmasını arzuladıklarını belirtti. Yerel yöneticiler olarak  çocuklarımızın her zaman yanlarında olacağını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Bir nebzede olsa katkı sunmayı arzuluyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hızlı bir şekilde kitapçıklar hazırlandı. Emeği geçen bütün eğitimcileri ve personellerimizi kutluyorum. Her zaman eğitime katkı sunacağız, eğitim bizim için çok önemli. Çünkü Şanlıurfa´nın gelişmesi, eğitimin gelişmesine bağlı. Gençlerimizin kaliteli bir şekilde gelişmeleri, zamanlarını çok iyi değerlendirmeleri ve okullarda başarılı olabilmeleri bizleri mutlu edecektir. Şunu unutmamalıyız ki iller artık kendi aralarında eğitimde yarışıyor. Şanlıurfa´yı bir yerlere taşımak istiyorsak gençliğimizi ileriye taşımamız gerekiyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimde ilk olarak bu projeyle başladık. Allahın izniyle bu ve bunun gibi projelerimiz daha da artacaktır" dedi.

 

Büyükşehir Belediyesine eğitime yaptığı bu katkıdan dolayı teşekkür eden il Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise “Şanlıurfa’da öğrencilerin daha kaliteli eğitim alması için gece gündüz demeden çalışıyoruz, bu çalışmalar esnasında yerel yönetimlerin katkısını çok önemsiyoruz. Bu katkılarından dolayı başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

TEOG VE YGS DENEME SINAVLARITEOG VE YGS DENEME SINAVLARITEOG VE YGS DENEME SINAVLARITEOG VE YGS DENEME SINAVLARITEOG VE YGS DENEME SINAVLARI

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.