ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa'da Doğalgaz Alt Yapısı Bulunan Yerleşkelerdeki Okulların Tümünün Doğalgaz Dönüşümü Gerçekleştiriliyor

Şanlıurfa'da Doğalgaz Alt Yapısı Bulunan Yerleşkelerdeki Okulların Tümünün Doğalgaz Dönüşümü Gerçekleştiriliyor

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in,  2022 yılının ilk altı ayında tüm illerde/ilçelerde okulların doğalgaz dönüşümlerinin tamamlanacağı şeklindeki açıklamasının hemen ardından Şanlıurfa ilimize de okulların doğalgaz dönüşüm çalışmaları için 40 Milyon TL ödenek gönderildi.   

Ödenek gönderimi ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fevzi KURT, şunları söyledi: Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in açıklamasında yer verdikleri üzere doğalgaz dönüşüm çalışmalarının tamamlanması için tüm illere toplamda 372 Milyon TL ödenek tahsis edilmiştir. Toplam ödeneğin 40 Milyon TL gibi çok büyük bir kısmı ilimize gönderilmiştir. Böylesine güçlü bir ödenekle doğalgaz erişimi için alt yapısı bulunan tüm yerleşkelerdeki okullarımızın doğalgaz dönüşüm işleminin gerçekleşebileceğini öngörmekteyiz. Bundan sonraki süreçte hazırlık, planlama ve eylem süreçlerimiz birbirini izleyecek, Sayın Bakanımızın da açıkladığı gibi 2022 Yılının ilk altı ayı içinde gerçekleştirme görevi başarıyla tamamlanacaktır. Doğalgaz dönüşümü ile ilgili taleplerimizi değerlendirerek ödenek gönderimi kararını onaylayan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'e, anılan hususta himayelerini esirgemeyen Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah ERİN'e çok teşekkür ediyorum.    

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.