ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA’DA EĞİTİM ALTYAPISI YENİ YAPILACAK OKULLARLA GÜÇLENECEK

ŞANLIURFA’DA EĞİTİM ALTYAPISI  YENİ YAPILACAK OKULLARLA GÜÇLENECEK

Öğrenci nüfusu, çoğu il nüfusundan fazla olan Şanlıurfa’nın okul ihtiyacı, yeni yapılacak okullarla giderilecek.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın ilimizde eksikliği hissedilen okul ihtiyacının giderilmesi için yaptıkları görüşmeler sonucu Şanlıurfa’ya eğitim alt yapı sorununun çözümü için önemli ölçüde bir ek bütçe ayrılmış ve ihtiyaç duyulan il merkezi, ilçeler ve köylerde yapılacak olan ek yapım programı ile proje çalışmaları devam etmekte olup, yaklaşık 12 grup, 38 okul ihaleye çıkım aşamasındadır. Geriye kalan 38 grup, 112 okul Aralık ayı sonunda ihaleye çıkacaktır.

Taşımalı eğitimi minimum düzeye indirerek taşımalı eğitimin getirmiş olduğu olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimizin okula daha kolay adapte olmasını sağlamak, kız çocuklarımızın okullaşma oranını arttırmak için kırsalda yapacağımız İlk ve Ortaokul olarak yapılması planlanan 154 okulun yapımına hızla başlanarak Eylül ayında eğitim-öğretime yetiştirilmek suretiyle Şanlıurfa’ya 1700 Derslik kazandırılacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. ‘’Şanlıurfa’da eğitim altyapısının rahatlaması için Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba ve Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin ile birlikte yaptığımız çalışmaların neticesinde ilimizde yapılacak olan 154 okulun ihale aşamasını geçerek yapımına başlayacağız. Bu okullarımız, 2019 yılı eğitim ve öğretime başlatarak taşımalı eğitimi en aza indirgeyip öğrencilerimizi kendi yaşadıkları mahalle ve köylerde eğitim  görmelerini sağlayarak Şanlıurfa’da Sayın Valimizin liderliğinde eğitim seferberliği başlatmış durumdayız.’’

18-12-201718-12-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.