ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa'da Eğitim Yatırımları Hız Kazanıyor

Şanlıurfa'da Eğitim Yatırımları Hız Kazanıyor

Eğitim Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Eğitim Müfettişleri Başkanı Mehmet Vedat Küçükler, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şanlıurfa'nın 2024-2026 yılları Devlet ve Temel Eğitim yatırım programı tekliflerinin görüşüldüğü toplantıda kent merkezi ve ilçelerde yapılacak olan okullar ve diğer eğitim tesislerinin son hazırlık durumları masaya yatırıldı. Milli Eğitim Hizmet Binaları, İlkokul, Ortaokul, Lise Okul Binaları, Spor Salonu, Pansiyon, Özel Eğitim Uygulama Okulu, Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi gibi binaların yapımı için arazi durumları, inşaat çalışmaları, ihale aşamaları ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezleri depremlerde zarar gören okulların son durumu ve yerine yenilerinin inşası gibi konular gözden geçirildi.

Millî Eğitim Bakanlığının Şanlıurfa'ya pozitif ayrımcılık gösterdiğinin altını çizen Vali Şıldak, eğitim yatırımlarına hız verdiklerini belirterek, "Devletimiz Şanlıurfa'ya büyük önem veriyor, genç nüfusa sahip olduğumuzun farkındayız ve bunu iyi kullanabilmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Bugün de Şanlıurfa'mızda eğitim yatırımları anlamında ne durumdayız, onu gözden geçirdik. Yapımı devam eden okul inşaatlarımız var, ihale aşamasında olan dersliklerimiz var. Hedefimiz memleketimizdeki 2'li eğitim sistemini sona erdirmektir. Eğitim, en çok üzerinde durduğumuz konu. Bu yüzden eğitimin kalitesini arttırmak için gece gündüz çalışacağız." dedi.

16-10-202316-10-202316-10-2023

 

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.