ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'' ŞANLIURFA'DA MUTLULUK EĞİTİMLE, EĞİTİM KALİTEYLE BULUŞUYOR'' PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

'' ŞANLIURFA'DA MUTLULUK EĞİTİMLE, EĞİTİM KALİTEYLE BULUŞUYOR'' PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda; İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, Rehberlik Araştırma Merkezleri, ve Rehber Öğretmenlerin katıldığı toplantıda '' Şanlıurfa'da Mutluluk Eğitimle, Eğitim Kaliteyle Buluşuyor'' projesi katılımcılara tanıtıldı.

Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Sosyal, Kültürel, Sportif Faaliyetler, Maneviyat, Projeler, Akademik Başarı gibi beş ana başlıktan oluşan projenin bilgilendirme sunumu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu tarafından yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer toplantıda yaptığı konuşmasında Peygamberlik mesleği yapan öğretmenlere seslenerek, mesleklerinin öneminin bilincinde fedakarlıktan kaçınmayarak, Ülkenin geleceğini belki de dünyanın geleceğini şekillendirecek öğrencileri yetiştirdiklerini, bu büyük sorumlulukta başarılı olmanın tek yolunun mesleğini severek yapan öğretmenlerden geçtiğini, 19.6 yaş ortalaması ile genç bir nüfusa sahip Şanlıurfa'da başarılı olmanın gönüllere dokunabilmekle, fedakarca çalışmayla gerçekleşeceğini belirterek, eğitimde kalitenin artırılması için yapacakları çalışmalarda her zaman kendilerine destek olacaklarını söyledi.

Proje ile ilgili detaylı bilgi veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında Şanlıurfa'da eğitimde kaliteyi artırmanın bir yolunun da okullara öğrencilerin mutlu bir şekilde gelip öyle ayrılmasının sağlanması gerektiğini, burada en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü belirtti

Eğitimde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tespiti için 400 bin öğrencinin katılacağı bir anket çalışmasının yapılacağını belirten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, alınacak veriler ışığında velileri de içine katarak eğitim camiası olarak birlik beraberlik içerisinde başarı ve kaliteyi artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Toplantı, birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'in tüm  öğretmenlerle tek tek tokalaşarak kapıda uğurlaması ile son buldu.

08-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-2019

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.