ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Şanlıurfa'da Mutluluk Eğitimle, Eğitim Kaliteyle Buluşuyor Projesi''nin Tanıtımı Merkez İlçelerin Okul Müdürlerine Yapıldı

''Şanlıurfa'da Mutluluk Eğitimle, Eğitim Kaliteyle Buluşuyor Projesi''nin Tanıtımı Merkez İlçelerin Okul Müdürlerine Yapıldı

Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde görev yapan okul müdürlerine ''Şanlıurfa'da Mutluluk Eğitimle, Eğitim Kaliteyle Buluşuyor Projesi''nin tanıtımı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan tanıtım toplantısı; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şahin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Işık, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve üç merkez ilçedeki okullarda görev yapan okul müdürlerinin katılımı ile yapıldı.

Tanıtım öncesi okul müdürlerine hitaben bir konuşma yapan  Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şahin Aslan, Şanlıurfa'nın eğitimde öncelikli sorunlarına dikkat çekerek, eğitimde başarıyı yakalayabilmek için el birliği içerisine çalışılması gerektiğini, burada en büyük payın okul müdürlerine ait olacağını, bunun için okul müdürlerinden fedakarlık ve özveri beklediklerini belirtti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ise yaptığı konuşmasında '' Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin hem görevimiz hem de toplumsal sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. İyi yetişmiş; tarihini, milli ve manevi değerlerini, örf ve adetlerini, ülkesini ve dünyayı tanıyan, teknolojiyi kullanan, bilime, rekabete açık, öz güveni yüksek, donanımlı nesilleri yetiştirmenin hem Şanlıurfa'mızdaki öğrencilerimizin geleceği, hem de ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olduğuna inanıyoruz.'' dedi.

 

Yapılan konuşmalar sonrası Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şahin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Işık, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, okul müdürlerinin, okullarının sorunlarını ve eğitimde yapılabilecekler ile ilgili önerilerini dinlediler.

 

Tanıtım toplantısı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu tarafından yapılan ''Şanlıurfa'da Mutluluk Eğitimle, Eğitim Kaliteyle Buluşuyor Projesi''nin Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri - Sosyal, Kültürel, Sportif Faaliyetler - Maneviyat- Projeler - Akademik Başarı gibi beş ana başlıktan oluşan bilgilendirme sunumu ile sona erdi.

23-10-201923-10-201923-10-201923-10-201923-10-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.