ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA´DA OTİZM FARKINDALIĞI ARTIYOR

ŞANLIURFA´DA OTİZM FARKINDALIĞI ARTIYOR

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon ve Yaşam Merkezi ile Tohum Otizm Vakfı iş birliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda otizm farkındalık konferansı düzenlendi.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk sahibi olan ailelere ve öğretmenlere yönelik düzenlediği eğitimler kapsamında bu kez Şanlıurfa´daki aile ve eğitimcilerle buluştu. Nehir MERİNOSLU tarafından gerçekleştirilen konferansta Otizm eğitimleri ile otizmli çocuğa sahip olan ailelere, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedeflerine yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisinin erken tanı ve sürekli yoğun eğitim olduğuna, erken tanı ve doğru bir yöntem ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık %50´sinde otizmin belirtilerinin kontrol altına alınabileceğine ve gelişim sağlanabileceğine değinilen konferans ile Şanlıurfa’da Otizm Farkındalığının da arttırılması hedefleniyor.

Otizm farkındalığını arttırmak amacıyla düzenlenen konferansa Vali yardımcısı Sinan BAŞAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ziya SULUYER, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire başkanı Suphi Çiçek ve vatandaşlar ile eğitimciler katıldı.

 

19-02-201919-02-201919-02-201919-02-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.