ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA´LI GENÇ BİLİM İNSANI MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

ŞANLIURFA´LI GENÇ BİLİM İNSANI MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa’da başladığı başarılı eğitim hayatının basamaklarını hızla tırmanan hemşehrimiz Dr. İbrahim Halil Giden, dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Massachusetts Institute of Technology (M.I.T)’de alacağı eğitim öncesi müdürlüğümüze gelerek İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ı makamında ziyaret etti.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlayan Dr. İbrahim Halil Giden, Yüksek Lisans ve Doktorasını ise TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fen Bilimleri Enstitüsünde yaptı. Şu anda ise dünyanın en başarılı üniversitelerinden M.I.T’nin daveti üzerine Amerika’ya giderek burada alacağı eğitimle mesleki gelişimine önemli bir katkı sağlayacak.

Amerika’da göreceği eğitim sonrasında Şanlıurfa’ya dönerek buradaki öğrencilerin eğitimi için çalışmalar yürüteceğini belirten Dr. İbrahim Halil Giden, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile eğitim odaklı bir sohbet gerçekleştirdi.  

Sayın Turan, Amerika’da alacağı eğitim sonrası kendisi gibi bu topraklarda yetişen gençlere birikimlerini aktararak eğitimlerine katkı sunacak olmasından ötürü kendisine teşekkür etti.

25-03-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.