ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFALI HAYIRSEVER DR.SAADET ÖZDEMİR´ DEN EĞİTİME 500 BİN LİRALIK BAĞIŞ

ŞANLIURFALI HAYIRSEVER DR.SAADET ÖZDEMİR´ DEN EĞİTİME 500 BİN LİRALIK BAĞIŞ

      Şanlıurfalı emekli doktor Saadet Özdemir Şanlıurfa’da eğitime destek olmak amacıyla 500 bin liralık bağışta bulundu. Yapılan bağış için Valilik makamında protokol imzalandı. Yapılan bağışın önemine değinen Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK; “Çok değerli hemşerimiz ve hocamız eğitime yaptığı bu katkıdan dolayı bu unvanı hak ediyor. Okullarımızın ihtiyacı için 500 bin lira nakit parayı Milli Eğitim teşkilatımıza hibe ediyor. Biz de bu alicenaplığı ve teveccühü karşılığında Karaköprü’deki bir okulun isim hakkını veriyoruz. Böyle hemşerilerimizle gurur duyuyoruz. Her şekilde ve her zaman memleketini düşünen, düşünmekle kalmayıp bunu fiiliyata döken bir hanımefendi. Ben kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” dedi. 

       Kendisi kiracı olduğu halde 500 bin lira bağışta bulunan hayırsever Dr.Saadet Özdemir’in davranışının ders niteliğinde olduğunu söyleyen Vali KÜÇÜK; “Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben evlatlarımız adına kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

    Duygularını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise; ´´ Öncelikle Dr.Saadet Hanıma Eğitime vermiş olduğu bu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Yapılabilecek en iyi yatırım insanlığa yapılan yatırımdır. Dr.Saadet hanımın bu davranışından dolayı bizde Karaköprü İlçemiz Şenevler Ortaokulunda babası ´Hacı Abdurrahman Özdemir´ ismini okulumuzda yaşatacağız. Bu örnek davranışıyla tüm Hayırsever vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyoruz. Ayrıca bu tür desteklerin Şanlıurfalı Hayırseverlerimize de örnek olarak, gerek okul binası gerekse arsa bağışı  katkılarda bulunmalarını bekliyoruz.   ´´ dedi.

     Bağışta bulunan Dr.Saadet ÖZDEMİR ise; ´´İmkanı olan herkesin memleketine, özellikle Şanlıurfa’ya bu tür hizmetler yapmasının çok hayırlı olacağını belirterek Memleketimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.