ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLER HAYALLERİNE UÇUYOR

ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLER HAYALLERİNE UÇUYOR

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ISE World Kültürlerarası Lise Değişim Programları ortaklığı ile düzenlenen ‘Şehrini Tanıt, Hayaline Uç’ proje yarışmasını kazanan öğrenciler, düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Birinci olan Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi öğrencileri büyük ödülün sahibi olarak Kanada’ya gitmeye hak kazandılar.

Gençlerin kendi kültürlerine ilişkin farkındalıklarını arttıracak, daha bilinçli ve sorumlu gençler olmalarını teşvik edecek, ilimizin ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacak ve sosyal girişimciliklerin önünü açacak projelerden biri olan Şehrini Tanıt, Hayaline Uç projesine Şanlıurfalı öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

Hedef kitlesi Şanlıurfa’daki resmi ve özel tüm liselerde öğrenim gören öğrenciler olan yarışmada öğrenciler, şehirlerini tanıtan 3 dakikalık İngilizce video sunumlarıyla yarıştı.

 Yüzlerce öğrencinin başvurduğu yarışmada oylama sonucu Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi birinci, Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Dereceye giren okullar Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin TURAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya SULUYER, Kanada Eğitim Bakanlığı Uluslararası Proje Koordinatörü Kimberly Schaschl, ISE World Müdürü Ayşegül GÜRKÖK, ISE World Eğitim Direktörü Ayşen KARŞİT, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DERECEYE GİREN OKULLAR VE PROJE SAHİPLERİ

Proje Yarışmasının Birincisi:  Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi’nden öğrenciler Mehmet Fadıl Dülger, Ece Dinç ve danışman öğretmenleri İbrahim Çelik. 1´inci olan grup üyeleri 5 günlük Kanada ziyaretiyle ödüllendirildi.

Proje Yarışmasının İkincisi:  Hilvan Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nden öğrenciler Zümrüt Gergez, Berivan Akyol ve danışman öğretmenleri Nurullah Geyik  

Proje Yarışmasının Üçüncüsü Hilvan Şair Nabi  Anadolu Lisesi´nden öğrenciler Eyyüp Nebi Can, Ruken Tufan ve danışman öğretmenleri Nimet Özge Özmen. 

21-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.