ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılında İlimizde Yapılacak Olan '' Uluslararası MEB Robot Yarışmaları '' Başvuruları Başladı

Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılında İlimizde Yapılacak Olan '' Uluslararası MEB Robot Yarışmaları '' Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında ilimizde yapılacak olan 14. '' Uluslararası MEB Robot Yarışmaları '' başvuruları başladı.

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılının kutlanacağı 11 Nisan'ın hemen öncesinde 8-10 Nisan tarihleri arasında yapılacak yarışmanın teması '' Göbeklitepe'', sloganı ise '' Ahican Tarihin Sıfır Noktasında olarak belirlendi.

Daha önceki yıllarda yapılan yarışmalara, lise ve üniversite öğrencileri katılırken, bu yılki yarışmaya, mesleki ve teknik eğitimi tanıtma kapsamında, ortaokul ve dengi okullar da dahil edildi. Bu amaçla "Çizgi İzleyen Temel Seviye" ve "Tozkoparan Robot" adıyla ortaokul ve dengi okullar için yeni bir kategori eklendi.

Bakanlığın ilan edeceği kategorilerde sıralamaya giren ekipler, ayrıca 22-27 Eylül'de yapılacak TEKNOFEST yarışmalarına katılım hakkı elde edecek.

Yarışmaya başvurular, 20 Mart'a kadar "http://robot.meb.gov.tr/internet" adresinden yapılabilecek ve ayrıntılı bilgilere, doküman ve kategori kılavuzlarına ulaşılabilecek.

10-01-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.