ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa'nın Gururu Halil GÜNEŞ Başarıya Doymuyor

Şanlıurfa'nın Gururu Halil GÜNEŞ Başarıya Doymuyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'den daha önce Kanada merkezli uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında Dünya Birincisi olan Eyyübiye Günbalı İlkokul 2. sınıf öğrencisi olan Halil GÜNEŞ'e ikinci bir tebrik mesajı daha geldi.

Şanlıurfa'mızın gururu 8 yaşındaki Halil GÜNEŞ; katılmış olduğu Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından düzenlenen Türkiye 1. Oyuncu Beyinler Turnuvası'nın ilk iki tur elemesini geçerek; 19 Haziran' da gerçekleştirilen final turunda ilkokul kategorisinde ilk 10'a giren öğrencilerin arasında yer aldı.

Turnuva ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç kategoride, üç aşama halinde düzenlendi. Turnuvanın ilk iki aşaması eleme aşaması, son aşama ise final aşamasıydı. Salgın sebebiyle turnuvanın ilk iki aşaması çevrimiçi olarak, final aşaması ise yüz yüze gerçekleştirildi. Halil, ilkokul kategorisinde 1. aşamada eleme turuna katılan 8516 kişi arasından, istenilen başarıyı elde ederek 2.tura katılma hakkı kazandı. Yine 2. aşamada da Türkiye genelinde ilkokul kategorisinde tura katılan 1721 kişi arasından başarı elde edip adını Türkiye finaline katılacak olanların arasına yazdırdı. Halil, yüz yüze gerçekleştirilen final aşamasında; finale katılan ilkokul kategorisindeki 239 kişi arasından Türkiye 5. liği derecesini elde etti.

Turnuvada kazandığı bu başarı sayesinde TAZOF tarafından vaat edilen 5. olan öğrenciye verilecek olana 1000 TL para ödülünü ve ilk 5'e girenlere verilecek olan madalya ödülünü almaya hak kazandı. Halil bu turnuvaya yaklaşık 4 ay boyunca hazırlanmıştır. Okul yöneticilerinin destekleriyle Turnuvaya hazırlanırken, onun zeka oyunları üzerine yönelmesini sağlayan sınıf öğretmeni Özlem BAVLAS'ın yanında; ona uzaktan bu oyunlar üzerine eğitim verip, onu bu turnuvaya hazırlayan Muhammed KABA öğretmeni ile çalışmıştır. Çok çalışarak ve büyük emek vererek hazırlandığı bu turnuvada Halil, sadece kendi yaş düzeyinin değil katılan tüm ilkokul öğrencilerinin arasından bu başarıya ulaşmıştır.

Başarılarının devamını dileyen İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER; böylesi güzel başarıların ilimize kazandırılmasında emeğini, desteğini esirgemeyen öğretmen arkadaşlara da şükranlarını ileterek teşekkür etti.

11-07-202111-07-202111-07-202111-07-202111-07-2021


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.