ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa´nın Türkiye Ulusal Ajans Avrupa Birliği (AB) Projelerindeki Büyük Başarısı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ERCAN, AR-GE Birimi ve projesi geçen kurumlarımızın Okul Müdürleri ve Öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ İl MEM Ar-Ge ve proje çalışmaları hakkında bilgi verdi ve projede emek sarfeden öğretmenlere teşekkürlerini iletti.
Şanlıurfa´nın Türkiye Ulusal Ajans Avrupa Birliği (AB) Projelerindeki Büyük Başarısı

       İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ projesi geçen okullar ile yaptığı toplantıda Ar-Ge proje çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirterek çalışmalarından dolayı başta Strateji Birim Sorumlusu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ERCAN olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi ve başarılı okullarımızın idareci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan Türkiye Ulusal Ajansı destekli toplam 9 projenin ilimize 1.700.000,00 TL´lik katkı sağlayacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, sadece Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Briminin 2014-2015 eğitim yılı yurtdışı projeleri kapsamında toplamda 600,000 TL’lik yurtdışı proje ortaklığına girdiğini belirterek ildeki tüm AB eğitim projeleri hakkında bilgi verdi:


Öğretime Yapılandırmacı Bir Yaklaşım: Yaratıcı Drama

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü  "A Constructive Approach to Teaching: Creative Drama" adlı Erasmus Plus Projesiyle 111.860,00 Avro destek almaya hak kazanmıştır! Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıkları kapsamında yüzlerce adet proje başvurusu alınmış ve Karma Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında ilk 19 adet proje teklifi arasına girmiştir. 

Yetişkin İnsan Meslek Eğitimine Destek

Birden Çok Alanı İlgilendiren Projeler (KA200) için yapılan başvurular kapsamında Uluslararası İtalyan ortak EPIC ile ortaklığa gidildir. AWARD - Adult and Work: An Aid to Reduce the Distance projemiz yerelde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR ortaklığında iş hayatından kopmuş insanların eğitim ve yerel hizmetler yoluyla iş hayatına kazandırılmasını amaçlamaktadır. Proje kapsamında  99.810,00 Avro ortak ülkeler arasında mesleki eğitimin gelişimi için kullanılacaktır.

Haydi, Çocuklar Sokaklardan Sınıflara!

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) kapsamında 30.000 TL destek alan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suriyeli çocukların sokaklarda değil de sıralarda eğitim görmelerini sağlamayı amaçlamıştır. DAP yaklaşık 45 ülkede kalkınma çalışmalarında kullanılan esnek, küçük bütçeli bir yardım projesidir. Bu sene DAP kapsamında 400 başvuru gönderilmiş ve  az sayıda başvuru kabul edilmiş en büyük payı da Şanlıurfa ili almıştır.

İlimizde Projesi Geçen Başarılı Okullarımız ve Projeleri:

 1-) Karaköprü Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Beyaz Meleklerin Mesleki Kapasitelerini Artırmak İçin Avrupa Stajı

45 Öğrenici

3 Refakatçi

106,186.00 AVRO

2-) Merkez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Avrupa´da Operasyon Otomasyon Sistemleri Eğitimi

45 Öğrenici

3 Refakatçi

81,912.00 AVRO

 3-) Hacı Bozan Bozanoğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Avrupadaki Hemşirelik Uygulamalarının Yerinde

Görülmesi

30 Öğrenici

2 Refakatçi

72,520.00 AVRO

 4-) Ceylanpınar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yaşlıya ve Demanslı Hastaya Psikososyal Yaklaşım Eğitimi

23 Öğrenici

1 Refakatçi

46,930.00

5-) Bozova Kız Teknik ve Meslek Lisesi Urfa´dan Avrupaya Eğitim Köprüsü

32 Öğrenici

2 Refakatçi

55,114.00  AVRO

 6-) GAP Kız Anadolu Lisesi  (Ortak)

Europe for Inclusion

40.715,00 AVRO

7-) Şerif Özden Başarı Ortaokulu

Avrupa´da Gagné Öğrenme Kuramı Eğitimi

62.100,00  AVRO


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.