ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA’YI TANIYALIM PROJESİ BAŞLADI

İlçelerimizde ortaokul çağında öğrenim gören öğrencilerimize yönelik düzenlenen proje kapsamında her gün 80 öğrenci,  Şanlıurfa´nın önemli turistik ve tarihi mekânlarını gezerek ilimiz hakkında önemli bilgileri sahip oluyor. 
ŞANLIURFA’YI TANIYALIM PROJESİ BAŞLADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklığı ile Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel mekanlarını öğrencilere tanıtmak, öğrencilerde Şanlıurfa Kültürü bilincini oluşturmak için düzenlenen “ŞANLIURFA’YI TANIYALIM” projesi  başladı. İlçelerimizde ortaokul çağında öğrenim gören öğrencilerimize yönelik düzenlenen proje kapsamında her gün 80 öğrenci,  Şanlıurfa´nın önemli turistik ve tarihi mekânlarını gezerek ilimiz hakkında önemli bilgileri sahip oluyor.

Birecik Emin Saygın Ortaokulu ve Sadettin Feyhan Karaata Ortaokulu öğrencileri proje kapsamında Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Mozaik Müzesi, Mutfak Müzesi, Balıklı göl, kapalı çarşılar , Eyüp Peygamber sabır makamını ve birçok tarihi ören yerini gezdi.  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait Beltur A.Ş’ye bağlı Beyaz Saray’da  ikram edilen yemekler eşliğinde ilimiz hakkında bilgi alan öğrencilerimiz; proje kapsamında ilimizi daha iyi tanıma fırsatı bulduk, ilçeden ziyaret imkanlarının çok olmadığını dolayısıyla Şanlıurfa’yı fazla tanımadıklarını fakat bu proje sayesinde hem müzeleri hem de balıklı gölü gördük çok mutlu olduk diyen öğrenciler, bizlere bu fırsatı sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Nihat ÇİFTÇİ ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin İLCİ’ye teşekkürlerini ileterek şehir gezilerine devam ettiler.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Metin İLCİ ; Projenin haziran ayının ortalarına kadar devam edeceğini "Proje doğrultusunda öğrencilerimize yaşadıkları şehrin kimliğini öğrenmeleri ve tarih bilincini kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu mekanlar gibi ilimizin tarihi değerlerini imkanlar ölçüsünde çocuklarımıza tanıtarak Büyükşehir Belediyemizle ile beraber gerçekleştirdiğimiz projeyi genişletmek istiyoruz." dedi.


12-10-201612-10-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.