ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şifre İşlemleri

Yeni Açılan Kurumlar Şifre İşlemleri (Tüm İlçeler), Unutulan/Kaybedilen Şifreler(Resmi Kurumlar), Özel Eğitim Kurumları Şifre İşlemleri, Kişisel Şifreler
Şifre İşlemleri

Şifre İşlemleri

 

Yeni Açılan Kurumlar Şifre İşlemleri (Tüm İlçeler), Unutulan/Kaybedilen Şifreler(Resmi

Kurumlar), Özel Eğitim Kurumları Şifre İşlemleri, Kişisel Şifreler

 

Yeni Açılan Kurumlar Şifre İşlemleri (Tüm İlçeler):

Yeni açılan özel veya devlet kurumlarının, kurucu müdürleri açılış ve görevlendirme onayları ile Şifre talep edebilirler.  MEBBIS/Bilgi İşlem şubesine gelerek kurumlarına ait şifreleri elden tutanakla teslim alabildikleri gibi ilçe MEBBİS yöneticisine de başvurup ilden şifre talebinde bulunabilirler. Mebbis´te görevlendirmesi işlenmeyen müdürler veya kuruculara şifreler teslim edilmemektedir. Görevlendirme işlenmemişse öncelikle Atama şubesinden görevlendirmelerinin işlenmesini sağlamaları gerekmektedir.

Unutulan/Kaybedilen Şifreler:

Unutulan MEBBİS Şifresi için herhangi bir yazı yazılmasına gerek bulunmamaktadır. Kurum yetkilisinin http://mebbis.meb.gov.tr  adresindeki şifremi unuttum ( https://mebbis.meb.gov.tr/sifrehatirlat.aspx ) linkinden yeni şifresini belirlemesi gerekmektedir.

 

MEBBİS Bilgi İşlem Şubesinden şifre talebi, sadece kurum yetkilisi değiştiğinde yapılmalıdır.

 

Kurum/Okul müdürleri yeni şifreyi elden de teslim alabilirler.

 

İlçe ve kurum, kurum kodu ile yardım masasına giriş yaptıktan sonra MEBBİS ve e-okul şifre taleplerini yardım masası yolu ile talep edebilir.

 

Kişisel Şifreler:

Her personel kişisel şifresini kadrosunun bulunduğu kurumdan alabilir. Herhangi bir nedenle kurum değişikliği yapıldığında yeni kurumundan şifre alınması gerekmektedir. 

Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi Gereğince,

 

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan her türlü elektronik yazışma kurumların resmi (kurumkodu@meb.k12.tr şeklindeki) e-posta adresleri ile yapılacak olup kaynağı bilinmeyen ve özel  e-postalardan gelen e-posalar dikkate alınmayarak silineceklerdir. (Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi Madde 8)

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.