ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek Şehit Ali Öztürk Anadolu Lisesi Okul Kütüphanesi Şehidimizin Anısına Kendi İsmiyle Hizmete Açıldı

Siverek Şehit Ali Öztürk Anadolu Lisesi Okul Kütüphanesi Şehidimizin Anısına Kendi İsmiyle Hizmete Açıldı

2015 yılında PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen Polis Memuru Ali Öztürk anısına, yine kendi adını taşıyan okulda kurulan kütüphane, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Vali Abdullah Erin, "Şehitlerimizi yüreğimizde hissetmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz." dedi.


Siverek'teki Şehit Ali Öztürk Anadolu Lisesi'nde düzenlenen açılış törenine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Diyarbakır Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, şehidin ailesi, çocukları ve öğrenciler katıldı.


Yapılan dualar, şehidin eşi ve çocuklarının kurdele kesiminin ardından kütüphaneyi gezen Vali Erin ve beraberindekiler, kitapları inceleyerek çocuklara hayırlı olmasını dilediler.


Şehit Polis Ali Öztürk'ün ailesiyle yakından ilgilenen Vali Erin, şehidin annesinin elini öperek çiçek ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün teşekkür plaketini takdim etti.


Törende bir konuşma yapan Vali Abdullah Erin, kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, şehitlerin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade ederek, "Şehitlerimizin emanetleri sadece devletin değil, toplumun her bir ferdinin mutlak surette sahip çıkması gereken emanetleridir. Şehidimizin uğruna canını feda ettiği başta ay yıldızlı bayrağımız olmak üzere, kutsal değerlerimize hep birlikte sarılıp, kararlılıkla sahip çıkmamız gerekiyor." dedi.


Şehitlik mertebesinin yüceliğine dikkat çeken Vali Erin, şehit ailelerinin yaşadığı zorlu süreçlere dikkat çekerek, "Onlar sabır gösterip, metanetlerini korudular. Bizler de tüm imkânlarımızla onların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Allah şehidimizin mekânını cennet etsin. Şehidimizin ismini bu okulda ve kütüphanede yaşatmaya devam ederken, onları yüreğimizde hissetmeye ve yaşatmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.


ŞEHİT POLİS ALİ ÖZTÜRK
1982 yılında Diyarbakır Çermik'te doğdu. İlkokulu Çermik ilçesinde, ortaokulu Siverek Atatürk İlköğretim Okulu'nda okudu. 2003 yılında Siverek Lisesinden, 2005 yılında ise İstanbul Etiler Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olarak göreve başladı. İstanbul Gaziosmanpaşa'daki trafik ekipleri bölümünde ilk görevinin ardından Viranşehir ve Kocaeli'de görev yaptı. 2014 yılında Diyarbakır'da trafik polisi olarak görev yapmaya başladı. Diyarbakır'daki görevinin ikinci yılında, terör örgütünün kazmış olduğu hendekleri kapatmak üzere kepçe operatörü olarak Silvan'a görevlendirildi. 13 Ağustos 2015 günü saat 03.42'de hendek kapatmak üzere görev yerine giderken, PKK'lı teröristlerin roketli saldırısı sonucu şehit düştü. Şehit Ali Öztürk, evli ve iki çocuk babasıydı. 

04-03-202204-03-202204-03-202204-03-202204-03-202204-03-202204-03-2022

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.