ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞÖLEN HAVASINDA BAĞIMLILIK EĞİTİMİ

ŞÖLEN HAVASINDA BAĞIMLILIK EĞİTİMİ

Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bağımlılığa hayır dedi.

Bağımlılıklarla mücadele kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından Haliliye Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine okulun kapalı spor salonunda eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik ve Psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmeni Çağlar Aslan tarafından verilen eğitim coşkulu geçti. Aşık Sabri Çulpan, Türk Halk müziği sanatçısı Kadir Elma'nın katıldığı bağımlılık eğitimi adeta şölen havasından geçti. Şiirler, türküler, balon patlatma yarışması, sloganlar eşliğinde gençler oldukça verimli bir eğitim aldılar.

Okul Müdürü Müslüm Baran'ın da katıldığı eğitimde teknoloji bağımlılığı, tütün bağımlılığı ve madde bağımlılığı konuları ele alındı. Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda 1000'e yakın öğrencinin katıldığı bağımlılık eğitimi esnasında gençleri yanlışlara hayır, doğruları evet sloganları ve söylemleri attırıldı.

Eğitimci Muharrem Çelik gençlere seslenerek Urfalı tüm gençlere birlikte sahip çıkalım onları güzel mesleklere yerleştirelim, onlarla beraber ilimizi ve ülkemizi kalkındıralım bunun için de sizlere büyük sorumluluk düşüyor deyip bu konuda öğrencilerin çalışacağına dair söz aldı. Bağımlılığa hayır başarıya evet söylemlerini öğrencilere yaptıran Muharrem Çelik her şey gençler için diyerek gençlerin ilimiz ve ülkemiz için büyük bir nimet ve sermaye olduğunu belirtti.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmeni Çağlayan Aslan kendi hayatında seçtiği arkadaşların örneğini vererek arkadaş seçiminin dikkat çekti. Aşık Sabri Çulpan ise okuduğu şiirlerle yanlışa gitmemek yanlıştan dönmek mesajlarını içeren şiirlerini gençlere seslendirdi.

Aynı zamanda meslek lisesi mezunu olan ses sanatçısı Kadir Elma'nın sahne almasıyla adeta gençler coştu. Alkışlar, halaylar, sloganlar eşliğinde yapılan eğitim oldukça verimli geçti Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip lisesi musiki bölümü öğrencilerin saz çalmaları gençler tarafından büyük takdir kazandı. Meslek lisesi öğrencilerinde de Mehmet Sinan, Mustafa Efe de birer parça okudular program sonrasında okul müdürü tarafından katılımcılara hediye takdim edildi.

29-02-202429-02-202429-02-202429-02-202429-02-202429-02-2024

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.