ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SONSUZ BAĞLILIKLA CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINA

SONSUZ BAĞLILIKLA CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINA

Bugün dünyanın en kıymetli toprakları üzerinde, bağımsızlığımızın Cumhuriyet' le taçlanışının 100. yıl dönümü...

29 Ekim 1923'ten itibaren 100 yıldır kendi varlığını geçmişten aldığı güç ve bilinçle koruyan, tüm dünyaya vatan şuurunun nasıl olması gerektiğini öğreten güzel ülkemizin Cumhuriyete kavuşmasının 100. yılını gururla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ülkemizi sosyal, bilimsel ve ekonomik açıdan "Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma" hedefini ilk günkü heyecan ve azimle sürdüreceğiz.

Türk milletinin evlatları olarak bizler, Cumhuriyet meşalemizi sahip olduğumuz akıl, güç, birikim ve tecrübeyle daima en yükseklere taşıyacağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına damga vuracak, bilimde, sanatta ve medeniyetin birçok alanında dünyada söz sahibi nesiller yetiştirme gayretimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Devletimizin ve milletimizin bekası için çalışma ve üretme azmimizi sürdürecek, hürriyet ve bağımsızlığımızı, millî mücadele ruhuyla daima koruyacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

 

 

Asım SULTANOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.