ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SPORDA ALTIN TURNUVA BAŞLADI

SPORDA ALTIN TURNUVA BAŞLADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile düzenlenen Spor Turnuvası’nın tanıtım toplantısı Cumhuriyet Parkı Sosyal tesislerinde yapıldı. Düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Belediye Meclis Üyeleri, Spor Dernek ve Federasyon yetkilileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Spor Turnuvası ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, turnuvanın amacının gençlerin enerjisini doğru şekilde yönlendirmek olduğunu belirterek,  “Fiziği disipline etmek, kişiyi kendi ile barışık hale getirmek, sosyalleşmesini sağlamak, grup başarısını ortaya çıkarmak, yarışma heyecanını sağlamak, ödüllendirmek, alkışlatmak, birlikte üzülüp sevinmek, işbirliği içerisinde olmak da bu turnuvanın temel hedeflerindendir.’’ Dedi

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan yaptığı konuşmada sporun birleştirici ruhuna vurgu yaparak ‘’ öğrencilerimizi, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumanın, toplum için faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamanın en temel yollarından birisi belki de en önemlisi sporla ilgilenmelerini sağlayacak projeler oluşturarak dikkatlerini bu yöne çekmektir. Büyükşehir Belediyemiz, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte bu projeyle başarılı olacağımız inancındayım.’’ Dedi.

13 Aralık-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Spor Turnuvasında futbol, basketbol, güreş, hentbol, judo, karakucak, atletizm ve taekwondo olmak üzere 8 ayrı branşta gençler mücadele edecek.

Kent genelindeki kamu ve özel liselerin katılacağı turnuvada toplamda 700 sporcu öğrencimizin Altın ile ödüllendirileceği ifade edildi.

13-12-201713-12-201713-12-201713-12-201713-12-201713-12-2017

 

 

 

 

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.