ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM Bülteni 4. Sayı Yayında

STEM Bülteni 4. Sayı Yayında

Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren STEM Takımı, eğitim-öğretimde kalite standartlarını yükseltmeyi hedefleyen ve öğrencilere daha etkili bir eğitim sunmayı amaçlayan çalışmalarına devam ediyor.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında kurulan STEM Takımı, öğretmenlerin kendi içeriklerini tasarlayıp sunduğu, örnek çalışmaların paylaşıldığı bir dergi oluşturarak öğrencilere çeşitli perspektifler sunmayı amaçlıyor. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında hazırlanan STEM Bülteni'nin 4. sayısı, Cumhuriyetimizin 100. yılı temasına odaklanarak öğrencilere sıfır atık, elektrikli araçlar, dijital vatandaşlık, zorbalıkla mücadele, okul öncesinde kodlama gibi farklı konuları ele alıyor.

STEM Takımı, gönüllü olarak çalışan öğretmenlerin çeşitli disiplinlerdeki deneyimlerini bir araya getirerek öğrencilere daha geniş bir bakış açısı kazandırmayı ve güncel sorunlara çözümler bulma becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu yenilikçi yaklaşımlar, öğrencilerin bilgi ve beceri düzeyini artırarak, onları küresel düzeyde rekabet edebilir bireyler haline getirmeyi hedefliyor.

Bültende yer alan ödüllü sorulara yanıtlarınızı urfastem.gov.tr adresine gönderin, sürpriz ödülün sahibi olun!

STEM Bülteni 4. sayıyı incelemek için TIKLAYINIZ

E Dergi için TIKLAYINIZ

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.