ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STREAM It Up Projesi Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Tarafından Hibe Almaya Hak Kazandı

STREAM It Up Projesi Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Tarafından Hibe Almaya Hak Kazandı

''STREAM It Up'' Projesi Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Tarafından Hibe Almaya Hak Kazandı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT tarafından desteklenen ve Ar-Ge'de görevli İngilizce öğretmeni Şeyda Nur HALİTOĞLU tarafından koordine edilen  "STREAM It Up" projesi Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği tarafından hibe almaya hak kazanmıştır. "STREAM It Up!" projesi ile gençlerin STEAM ve Yapay Zeka becerilerini çağın bilim dili olan İngilizce dil eğitimleri ile bütünleşik bir şekilde geliştirmek amaçlanmaktadır. 

En başarılı kişilerin çağın ihtiyaçlarını en iyi analiz edenler olduklarını bilerek, "STREAM It Up" projesinde yabancı dil yetkinlikleri ile zamanın ruhunu en iyi yakalayabilecek ve STEAM becerileri ile ihtiyaçlara ve problemlere etkin çözümler üretebilecek gençler desteklenecektir.

81 ilden lise düzeyinde gençlerin başvuracağı bu proje ile 81 bilim elçisi seçilecek ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin yürütücülüğünde yüz yüze eğitim süreci gerçekleştirilecektir. Proje sonunda öğrencilerin, özgüvenli ve liderlik becerilerini etkin kullanabilen, hem sosyal hem de bilimsel alanda İngilizce'de etkin ve yeterli düzeyde olan, farklı kültürlerle etkin iletişim kurabilen, dijital öğrenmeye yatkın, farklı disiplinleri birleştirebilen bireyler olacağı bir eğitim süreci planlanmıştır.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatör il olarak paydaş olduğu proje hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve projeye başvurmak için stream.mcbu.edu.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca "@streamitup1" ile sosyal medya hesaplarından (Twitter, Instagram, Facebook, Youtube) ile proje hakkında güncel gelişmeleri tercih edebilirsiniz.

28-10-202128-10-2021

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.