ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SURİYELİ AİLELERE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ

SURİYELİ AİLELERE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ

Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde düzenlenen ‘’Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi bilgilendirme toplantısına’’ İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Suriye Birimi Sorumlusu Doğan Yüksel, Proje Direktör Yardımcısı Dr. Taner Aşçı, Proje İhale ve Satın Alma Birim Koordinatörü Ömür Zorlu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünden Esra Kırkıl, Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden Hasan Sami Genç, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünden Muammer Aksoy, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Ümit Doğan, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Süleyman Altuntaş, çocukları okula kayıt olup ta devam etmeyen yüz Suriyeli aile, rehberlik danışmanı ve Arapça öğreticileri katıldı.

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında çocukları okula kayıt olup ta devam etmeyen veya kayıt olmayan aileler için düzenlenen bilgilendirme seminerinin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, konuşmasında şunları söyledi.

‘’ Şanlıurfa’da 650 bine yakın Suriyeli misafirimiz var, bu kadar sene içerisinde burada uyum içerisinde yaşamanız takdir edilecek bir durumdur. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kurduğumuz Suriye Birimi ile Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun sağlanması için önemli çalışmalar yapıldı. Hedefimiz tüm Suriyeli öğrencilerin eğitim sistemimize tamamen uyumunu sağlamaktır. Yaptığımız çalışmalarda bizleri destekleyen her kese huzurunuzda teşekkür ediyorum.’’

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Proje Direktör Yardımcısı Dr. Taner Aşçı ise yaptığı konuşmada krizin birlikte getirdiği birçok ihtiyacın kısa zaman içinde karşılanmaya çalışıldığını bunlardan birinin de eğitim ihtiyacı olduğunu aynı kültürü aynı coğrafyayı paylaştığımız Suriyeli kardeşlerimizle uyum içerisinde yaşadığımızı şuan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Suriyeli çocuklarla kendi çocuklarımızın aynı sıraları paylaştığını belirtti.

Seminer yapılan sunumların ardından soru cevap oturumuyla sona erdi.

30-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.