ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriye’li Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunu Destekleme Projesi Toplantısı Yapıldı

Suriye’li Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunu Destekleme Projesi Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa’da yaşayan Suriye’lilerin Eğitim Sistemine adaptasyonunu sağlama ve var olan sorunların tartışıldığı toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde Yapıldı.

Yapılan Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İsa Doğan Yüksel, Erdal Şekeroğlu ve Suriye Eğitim Koordinetörleri katıldılar.

Suriye’li çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun konuşulduğu toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan şunları söyledi.

‘’ Suriye’lilerin Eğitim Koordinetörleri olarak sizlerin yaptığı iş bizler için memleket için önemli bir iş.Ülkemizde, şehrimizde yaşayan savaş mağduru Suriye’lilerin şimdiye kadar zaruri ihtiyaçları karşılanıyordu. Bundan sonra onların eğitim sorunlarıyla da ilgilenmek lazım Biz Bunları Ortada bırakırsak bunlar terör örgütleri tarafından bize karşı kullanılacaklardır. Türkiye onlar için bir sigorta konumundadır.Onlara iyi bir eğitim verip, aş verip iş verirsek onlarda bu ülkeye katkı sunarlar.Yoksa terör örgütlerinin eline düşüp bize karşı kullandırılırlar. Biz bunlara sahip çıkmazsak bunlar savaşçı olacak, Dünya’ya ve Şnlıurfa’ya zarar verecekler . Yeni dönemde bunların hem topluma hem de eğitime entegrasyonunu sağlamamız lazım.’’ 

09-05-201709-05-201709-05-201709-05-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.