ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriye’li Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi Türkçe Öğreticilerine Yönelik Sertifika İmza Töreni Yapıldı

Suriye’li Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi Türkçe Öğreticilerine Yönelik Sertifika İmza Töreni Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Harran Üniversitesi arasında Suriye’li öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi projesi kapsamında sertifika imza töreni yapıldı.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bürhan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Yüksel ve Suriye Eğitim Koordinatörleri katıldılar.

Suriyeli öğrencilere Türkçe eğitim veren öğretmenlere yönelik verilecek eğitimin, protokol imza töreni öncesi birer konuşma yapan TAŞALTIN VE TURAN, ülkemizde yaşayan Suriye’lilerin halkımızla doğru iletişim kurabilmeleri için Türkçe’yi öğrenmeleri gerektiğini, bu öğrencilerin Türkiye’ye entegrasyonunun çok önemli ve stratejik bir devlet politikası olduğunu belirttiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan İle Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın arasında protokol imzalanmasıyla program son buldu.

01-06-201701-06-201701-06-201701-06-2017

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.