ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SURUÇ BİLGİ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ SALON HOKEY’İNDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

SURUÇ BİLGİ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ SALON HOKEY’İNDE  TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Trabzon’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi ( ANALİG ) Hokey Türkiye finalinde Suruç Kaymakamlığı ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile Suruç Belediyesi Bünyesinde oluşturulan Suruç Gençlik Spor Hokey Takımı final maçında son iki yılın şampiyonu Kahramanmaraş HSK’yı 4-2 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Okul sporlarına verdiği destekler sonucunda İlçe Kaymakamlığı ve Belediye başkanlığının da katkıları ile bir şampiyonluk hikayesi ortaya çıkaran Hokey Takımı Şanlıurfa’yı Avrupa’da temsil ederek büyük gurur kaynağı olmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan, Suruç ilçemizden Türkiye Şampiyonu çıkarmasında bu güzel gururun yaşanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür başarıların çoğalması için okullarımızda sporun her branşında yetenekli öğrenciler için tüm imkanların kullanıldığını, sonucunda  bu başarı hikayesinin yaşanması ile mutlu olduklarını belirtti.

Takımın maddi ve manevi imkansızlıkları bertaraf edip azimleriyle hırslarıyla Türkiye Şampiyonu olduklarını söyleyen Suruç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, ‘’ Biraz imkan verildiğinde sınırın sıfır noktasındaki Suruçlu gençlerin Avrupa Şampiyonu olması için hiçbir engelin kalmayacağını söyledi.’’

Türkiye şampiyonu olan Suruçlu gençler, final maçı sonrasında kamp programı dahilinde  çalışmalarına  ara vermeden başladı ve Avrupa için kolları sıvadı. Kamp bitiminde ise Suruç’a dönen Suruç GSK Hokey Takımı, davul, zurna ve çiçeklerle karşılandı.

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.