ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tayba Ortaokulu Eğitim Öğretimin Hizmetine Sunuldu

Tayba Ortaokulu Eğitim Öğretimin Hizmetine Sunuldu

Kuveytli hayırseverlerin bağışlarıyla Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli muhacirlere yönelik okul yapımı, ayni ve nakdi yardımlar gerçekleştiren ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği ile Kuveyt Şeyh Abdullah El Nuri El Hayriye Cemiyetinin katkılarıyla Eyyübiye ilçesinde yapımı tamamlanan 24 Derslikli Tayba Ortaokulunun açılışı yapılarak eğitim öğretimin hizmetine sunuldu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mustafa Akın, Şanlıurfa Vali Yardımcısı ve Eyyübiye İlçe Kaymakamı Adem Ünal, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Şeyh Abdulah El Nuri El Hayriye Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cemal El Nuri, Cemiyet Genel Müdürü Velid Es Seyf, ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği Başkanı Mervan Abdullah, Eğitim Bölümü Başkanı Abdurrahman Eş Şerdug ve protokolün katıldığı törende saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan  Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, katılımcıları selamladıktan sonra geçen yıl temelini birlikte attıkları bir okulun açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Aynı cemiyetin bağışı ve ATAA İnsani Yardımlaşma Derneğinin katkılarıyla aynı yerde bir meslek lisesi temelinin de geçtiğimiz günlerde atıldığını hatırlatan Vali Erin, bu çalışmaların da en kısa zamanda tamamlanarak hem Şanlıurfalı hem de Suriyeli çocukların istifadesine sunulacağını ifade etti.

Tayba Ortaokulunun 24 derslikten oluştuğunu ve 800'den fazla çocuğun bu okulda eğitim öğretim göreceğini kaydeden Vali Erin, 5 milyon TL civarında bir bütçe ile tamamlanan okulun yapımında katkı ve desteklerinden dolayı Kuveyt Şeyh Abdullah El Nuri El Hayriye Cemiyetine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Şeyh Abdullah El Nuri El Hayriye Cemiyeti Başkanı Cemal El Nuri de Şanlıurfa'da ve Suriye'de hizmet edebilme fırsatını sağladığı için Türkiye adına Vali Abdullah Erin'e teşekkür etti. Allah'ın bir emri olarak Müslüman kardeşlerine yardımcı olmaya devam edeceklerini belirten Cemal El Nuri, açılışı yapılan okulun hayırlı olmasını diledi.

Şanlıurfa'da devlet yatırımı dışında hayır sahiplerinin inşa ettiği en büyük okul olan Tayba Ortaokulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen arsa üzerine inşa edilmişti. Tefrişat ihtiyacı Şanlıurfa Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanan okulun bulunduğu alanda aynı hayırseverler tarafından ayrıca bir meslek lisesi ve bir atölye inşaatı da devam ediyor.

Tören, yapılan konuşmalar ve açılış töreninin ardından Vali Erin ile beraberindekilerin okulu gezmesi ile sona erdi.

09-12-202009-12-202009-12-202009-12-202009-12-202009-12-202009-12-202009-12-202009-12-202009-12-202009-12-2020

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.