ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Bilgi Yarışması Sonuçlandı

TEOG Bilgi Yarışması Sonuçlandı

 

Şanlıurfa’da öğrencilerin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmak, sınav kültürünü ve pratiğini geliştirmek amacıyla düzenlenen bilgi Yarışmasının finalleri, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde yapıldı. 
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin işbirliğinde düzenlenen yarışma Piazza AVM’de gerçekleşti. İnsanlar alışveriş yapıp, gezerken çocukları bilgi yarışmasında finale kalan okulların öğrencileri ise sorulara doğru cevap vermek için birbirleriyle yarıştı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Aksoy, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, öğretmen, öğrenci ve velileri izledi.

ÜÇ KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİ
Koordinatörlüğünü Şanlıurfa TÜBİTAK Projeleri Sorumlusu Mehmet Nuri Öğüt ve Şenocak Ortaokulu Müdürü Güney Aksoy’un üstlendiği bilgi yarışmasında, köy okulları, merkez okulları ve özel okullar olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. Köy okullarının birincisi Havşanlı Ortaokulu, Özel okulların birincisi Özel Çağlayan Ortaokulu ve Merkez okulların birincisi Ziayeddin Akbulut Ortaokullu öğrencileri ise finalde ter döktü. 34 eleme ve yarı final mücadelesi sonucunda finale kalan okul öğrencilerinin büyük heyecan yaşadığı yarışma, karşılıklı doğru cevaplar nedeniyle oldukça çekişmeli geçti. Soruları dikkatle dinleyen öğrencilerin heyecanına izleyiciler de ortak oldular. Final sonunda, Ziayeddin Akbulut Ortaokulu birinci, Çağlayan Ortaokulu ikinci, Havşanlı Ortaokulu ise üçüncülüğü elde etti. Yarışmanın birincilerine ödüllerini Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol verdi. Demirkol, yaptığı konuşmada, ülkelerin gelişmişlik kriterlerinde eğitimin yerine dikkati çekerek, “Bu kapsamda öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla bu yarışmayı organize eden tüm eğitim camiamıza ve onlara ev sahipliği yaparak sosyal sorumluluk örneği gösteren Piazza AVM yöneticilerini kutluyorum. Tüm öğrencilere eğitim hayatında başarı diliyorum” dedi.

Finalin sonunda, okullarını temsil ederek yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilere Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Eğlence Merkezi tarafından tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi ve MP3 oynatıcılardan oluşan çeşitli hediyeler ile başarı plaketi verildi.

 

TEOG Bilgi Yarışması

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.