ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLAR ARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ (ILO) BOSNA HERSEK KOORDİNATÖRÜ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

ULUSLAR ARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ (ILO) BOSNA HERSEK KOORDİNATÖRÜ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Bosna Hersek Koordinatörü Lejla Tanovic, Mevsimlik Tarım İşçisi Öğrencilerle ilgili ulusal düzeyde çalışmalar yapan Doç.Dr. Murat Gürkan Gülcan ve beraberindeki heyet İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti.  
Ziyarette İl Mevsimlik Tarım İşçileri İzleme Kurulumuz gezici tarım işçisi öğrencileri okula kazandırma konusunda yapılan çalışmaları anlattı.

 Mevsimlik gezici tarım işçiliğinin sona erdirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığımızın önemli çalışmalar yaptığını vurgulayan Mahmut Çıtırık “Eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yoktur şiarıyla hareket ediyoruz. Amacımız çocuklarımızın eğitim-öğretim ortamlarına kavuşturulması ve çocuk işçiliğinin sona erdirilmesidir” dedi. Müslüm Furkan Solak ise “İl genelinde oluşturduğumuz takip ekipleri ile saha çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar neticesinde çocuklarımızı iş ortamından uzaklaştırıp okula kazandırıyoruz” dedi.

Bosna Hersek Ulusal Koordinatörü Lejla Tanovic “ Çocuk işçiliğinin sona erdirilmesi adına yaptığınız çalışmalardan memnun oldum. Hep birlikte bu çalışmaları devam ettirmenizi temenni ediyorum. Umarım çalışan tek bir çocuk bile kalmaz” dedi.

Karşılıklı fikir alışverişi ve iyi temennilerle toplantı sona erdi.

30-11-201730-11-201730-11-2017

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.