ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTELER ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 44 Üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen ´7. ŞANLIURFA KARİYER GÜNLERİ´ açılışı Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet YILDIZ tarafından yapıldı.
ÜNİVERSİTELER ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Şanlıurfa Topçu Meydanındaki açılışa Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet YILDIZ´ ın yanı sıra Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Abuzer PINAR, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sabri YETİM, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülkerim YAVUZ, Kurum Amirleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda Öğrenci katıldı.

7. Şanlıurfa Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet YILDIZ ; ´Bu gün yedincisi düzenlenmekte olan Şanlıurfa Kariyer günleri vesilesiyle bir araya gelmiş bulanmaktayız. Lise öğrencilerinin en büyük hayali Üniversite öğrencisi olmaktır. Lise öğrencisinin en büyük kaygısı acaba Üniversite sınavını kazanabilir miyim, lise son sınıfa giden veya liseyi bitirip te Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler bu kaygıyı daha fazla yaşamaktadırlar. Dolayısıyla uzmanların söylediği gibi belirli bir seviyede kaygının olması lazımdır. Öğrenciler liseyi de bu kaygı çerçevesinde disiplinli ve düzenli ders çalıştığı zaman Üniversiteyi kazanma inancı artar, çünkü bu inancını ders çalışmayla pekiştirmiştir. Bir kaygı da Üniversite sınavını kazandıktan sonra hangi okula ve hangi bölüme gideceğinin kaygısına düşerler. Geleceği için meslek seçimi ve okumak istediği üniversite çok önemlidir. Öğrencilerin mutsuz bir üniversite hayatı ve mutsuz bir iş hayatına engel olmak için bilgilendirilmesi çok önemlidir. Bundan dolayı Üniversitelerimiz arasında tatlı bir rekabet vardır. Üniversitelerin yapmış oldukları tanıtımlardaki amaç zeki ve başarılı öğrencilere Üniversitelerini tercih ettirmek ve böylelikle Üniversitelerinin başarısını artırmaktır. Bu tanıtım yollarından biride bu gün gerçekleştirilmekte olan Kariyer Günleri Fuarıyla Üniversitelerimizle öğrencilerimizi buluşturmaktır. İlimizde yapılan bu fuara katılan değerli Üniversitelerimiz  stantlarını açtılar ve üç gün boyunca Üniversite adaylarına ve velilerine Üniversiteleri hakkında  bilgi vererek hayatlarına yön verecek mesleklerini seçme fırsatı yakalayacaklar. Bu fuarın üniversite adayı öğrencilerimiz için, velilerimiz için, 44 Üniversitemiz için ve neticede Şanlıurfa’mız için hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen Büyükşehir Belediyesine, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze,  44 üniversitemize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.´ dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülkerim YAVUZ ise yaptığı açıklamada; ´´ Bu yıl yedicisi ile artık gelenekselleşen fuarımız Türkiye’de bu anlamda yapılan birçok fuardan daha etkili bir katımla gerçekleşmekte, Türkiye´ nin çeşitli bölgelerinden gelen Üniversiteler yer almaktadır. Üç gün sürecek olan fuarımıza toplam 44 Üniversite katılmıştır. Tüm Öğrencilerimizi meslek edinmede bir ön hazırlık olabilecek bu etkinliğimize bekliyoruz.´´ dedi

Konuşmaların ardından fuar açılışına geçildi. Fuarın açılış kurdelesini Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet YILDIZ´ ın yanı sıra Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Abuzer PINAR, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sabri YETİM, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülkerim YAVUZ ve protokoldeki misafirler birlikte kestiler.

Protokol ve katılımcılar daha sonra stantları gezerek Üniversitelerin yetkililerinden bilgi aldılar. 7. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri fuarı 16 Nisan’a kadar açık olacak.

14-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.