ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTELER ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

ÜNİVERSİTELER ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından düzenlenen ve 44 Üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen “6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri´´ açılışı Şanlıurfa Vali Yardımcıları Uğur SEZER ve Aylin KIRCI DUMAN tarafından yapıldı.

Piazza Alışveriş merkezindeki açılışa Şanlıurfa Vali Yardımcıları Uğur SEZER ve Aylin KIRCI DUMAN´ ın yanı sıra Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Ziya KARAKILIÇ, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadullah GENCER, Kurum Amirleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda Öğrenci katıldı.

6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Uğur SEZER “Şanlıurfa İlimiz genç nüfusu ve öğrenci potansiyeli ile Türkiye de ilk 5 il arasında yer almaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 6. sı düzenlenen Kariyer Fuarı etkinliğiyle öğrencilerimiz hem meslekleri tanımakta hem geleceklerine yön verecek üniversiteleri, bölümleri tanıyarak kariyerlerine yön vereceklerdir. Bu etkinliği düzenleyerek öğrencilerimize bu fırsatı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüze, değerli personellerine ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa’mız hem milli eğitimiyle hem diğer alanlarıyla çok büyük bir potansiyel arz etmektedir. Bizler de bu potansiyeli daha iyi seviyelere taşımak için Valilik olarak her türlü desteği sağlamakta ve öğrencilerimizin geleceği için daha iyi okullarda okumaları için hem fiziki alt yapı hem öğretmen ve öğrencilerin diyalogunun güçlendirilmesi ve eğitim ile ilgili her türlü eksiğin giderilmesi tüm çalışmalarımız seferberlik halinde yürütülmektedir. Bu kariyer günlerinin de ülkemizde geleceğin öğrencileri için, gençleri için, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Şanlıurfa’mızın yeni bir geleceği için Kariyer Günlerine katılan Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılan 44 Üniversite’nin temsilcilerine de Şanlıurfa olarak hoş geldiniz diyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadullah GENCER ise yaptığı açıklamada; ´´ Bu yıl altıncısı ile artık gelenekselleşen fuarımız Türkiye’de bu anlamda yapılan birçok fuardan daha etkili bir katımla gerçekleşmekte, Türkiye´ nin çeşitli bölgelerinden gelen Üniversiteler yer almaktadır. Üç gün sürecek olan fuarımıza toplam 44 Üniversite katılmıştır.´´ dedi

Konuşmaların ardından fuar açılışına geçildi. Fuarın açılış kurdelesini Şanlıurfa Vali Yardımcıları Uğur SEZER ve Aylin KIRCI DUMAN´ ın yanı sıra Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Ziya KARAKILIÇ, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadullah GENCER birlikte kesti.

 

Protokol ve katılımcılar daha sonra stantları gezerek yetkilerden bilgi aldılar. 6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri fuarı 4 Nisan’a kadar açık olacak.


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.