ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

URFA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KUPALARI İLE BERABER MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

  Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, bu ay içerisinde gerçekleştirilen robotik kodlama ve robot yarışmalarında kazandıkları kupalar ile birlikte müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.
URFA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KUPALARI İLE BERABER MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

 

Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 13.’sü düzenlenen Uluslararası ‘Robot Yarışması’nda 6.000 katılımcı ve 4.000 robot arasından Robotino kategorisinde 2. ve 4. olmuş aynı zamanda Caretta Caretta kotegorisinde de 2. olarak İstanbul’da gerçekleştirilen Teknofest yarışmasına katılmaya hak kazanmışlardır.  

Teknofest’te dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmiştir.

Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ayrıca 27 Nisan 2019 tarihinde Adıyaman ilinde gerçekleştirilen ‘2. Robiyaman Robot Yarışması’nda Tasarla-Çalıştır kategorisinde rakiplerini geride bırakarak 1. olmuşlardır.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz, öğrencilerimizin ödüllerini kazanmasında pay sahibi öğretmenlerimiz ve okul idarecileri müdürlüğümüze gelerek; İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek’i ziyaret ettiler.

Elde ettikleri başarılardan ötürü misafirlerimizi tebrik eden Şerafettin Turan, öğrenci ve öğretmenlerimizle gelecekte gerçekleştirmek istedikleri projeler hakkında sohbet etti.

30-04-201930-04-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.