ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Urfa MTAL Robot Ekibi Tarafından Tasarlanan Robot ''GÖBEKLİTEPE'' Sağlık İl Müdürlüğüne Hediye Edildi

Urfa MTAL Robot Ekibi Tarafından Tasarlanan Robot ''GÖBEKLİTEPE'' Sağlık İl Müdürlüğüne Hediye Edildi

Haliliye Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan Robot Ekibi günümüzün salgın hastalığı Coronavirüsle mücadelede büyük bir özveri içerisinde çalışan sağlık çalışanlarımızın bir nebzecik de olsa işlerine kolaylaştırmak gayesi ile tasarlanan  "GÖBEKLİTEPE" adlı robot Sağlık İl Müdürlüğünde yapılan törenle sağlık çalışanlarımıza hediye edildi.

Haliliye Urfa MTAL Robot Ekibi adına İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer tarafından Sağlık İl Müdürlüğüne hediye edilen "GÖBEKLİTEPE" Robot'unun cep telefonu ile uzaktan kumanda edilebilen, hareket kabiliyeti şimdiye kadar yapılanlardan çok daha iyi olan, aynı zamanda hasta ile doktor arasında ses görüntü aktarımı yapma, ayrıca hastanın nabız sayısını, kandaki oksijen miktarını gösteren; hastaların ilaç, yiyecek, su gibi ihtiyaçlarını karşılama özellikleri ile ilimizde Coronavirüs vakalarında bulaş riskini en aza indirmek için tasarlandığı belirtildi.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer "Yaklaşık 1 yıldan beri ülkemizde yaşanan Coronavirüs salgınında cefakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Öğretmen ve öğrencilerimizden oluşan Robot Ekibimiz ile sağlık çalışanlarımızın kullanımına sunmak üzere tasarladıkları "GÖBEKLİTEPE" Robot'umuzla bir nebzecik de olsa eğitim camiası olarak destek olmak istedik. İnşallah bu salgın dönemini hep birlikte kurallara uyup birbirimize destek olarak atlatacağız." dedi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, sağlık çalışanlarına karşı göstermiş oldukları hassasiyet ve destekleri için Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan Robot Ekibine teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

19-02-202119-02-202119-02-202119-02-202119-02-2021

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.