ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAHYA KEMAL BEYATLI ANADOLU LİSESİNDE AŞURE ŞENLİĞİ

Muharrem ayı münasebetiyle Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen 7. Aşure Şenliği büyük bir katılımla yapıldı.
YAHYA KEMAL BEYATLI ANADOLU LİSESİNDE AŞURE ŞENLİĞİ

Muharrem ayı münasebetiyle Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen 7. Aşure Şenliği büyük bir katılımla yapıldı.

Düzenlenen 7. Aşure Şenliğine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ, İş Kur Müdürü Necdet KARASEVDA İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları M.Arif KIRIKÇI, Mahmut AKSOY İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik, İl Milli Eğitim Eğitim Uzmanı Mehmet SARMIŞ Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR  Okul İdarecileri, Öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Aşure şenliğinde bir konuşma yapan Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Müdürü M.Hişar GENCER “Muharrem ayı kültürümüzde fevkalade önemli bir aydır. Bugün Efendimizin sevgili torunu cennet gençlerinin efendisi Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehadetinin günü. Yani acıyla sevincin bir arada olduğu gün. Bu değerlerimizin kaybolmaması adına her yıl farklı temalarla bir araya gelerek bu değerlerimizi hatırlatmış oluyoruz. Bu vesileyle biz birbirimizi bu kazanın içindeki farklı şeyler olarak görüyoruz. Birlikteliğimizden ancak böyle bir tad meydana getirebiliriz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise yaptığı konuşmada “Muharrem ayının önemine dikkat çekerek, “Bu tür etkinlikler, bizleri birlik ve beraberliğe yönlendiriyor. Muharrem Ayı ve buna bağlı olarak düzenlemiş olduğumuz aşure günü de çok anlamlı bir etkinliktir. Bu etkinlikte emeği geçen başta okul idarecilerimiz olmak üzere öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Öğrenciler tarafından  okunan şiir ve ilahilerle etkinlik devam etti. Okul tarafından düzenlenen ‘’Aşure Sloganı’’ile ilgili yarışmada ‘’Koptu Nuh’un Tufanı, Geldi Aşure Zamanı’’ sloganıyla 1. Olan öğrenci İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ tarafından altınla ödüllendirdi.

 

Tören sonrasında Aşure dağıtımının ardından etkinlik sona erdi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.