ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAPAY ZEKA EĞİTİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

YAPAY ZEKA EĞİTİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Koordinatörlüğünü Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Ragıp TERZİ ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet GÖÇEN'in yürüttüğü, Harran Üniversitesi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı (YEĞİTEK), Celal Bayar Üniversitesi, Genç STEM Derneği ve yurtdışından İngiltere ve İrlandalı konsorsiyumlar ortaklığında hazırlanan Türkiye'nin ilk "Eğitimde Yapay Zeka" konulu Öğretmen Eğitimi için başvurular başlamıştır.

"Artificial Intelligence Education for Children" başlıklı AB Birliği projesi kapsamında öğretmenlerin okullarda kullanabileceği yapay zeka etkinlikleri ve deneysel çalışmalar için düzenlenecek pilot çalışması kapsamında eğitimler verilecektir. Bu kapsamda ortaklar tarafından eğitim programı, föyler ve etkinlik planları hazırlanmış olup pilot eğitimi Şanlıurfa'da HARÜSEM STEM ve URFA STEM merkezlerinde verilecektir.

Bu eğitim AB Proje kapsamında verilen bir eğitim olup sadece öğretmenlere yöneliktir. Eğitim için ön başvurular başlamış olup başvurular arasından 30 kişi pilot eğitim için seçilecek olup eğitimler ücretsiz verilecektir. Şanlıurfa dışından öğretmen katılımcılarda eğitim için kabul edilmekte olup, fakat konaklama vb. masraflar katılımcılara ait olacaktır. Eğitim sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK tarafından katılım sertifikaları verilecektir. Eğitimler okul saatleri dışında 40 saat (1 hafta) şeklinde verilecek olup seçilen katılımcılara mail üzerinden bilgi verilecektir. Eğitim programına seçilecek katılımcıların özgeçmişi önem taşımakta olup, katılımcıların eğitim sonrasında okullarda yapay zeka etkinliklerini uygulayıp etkinlikleri urfastem@gmail.com adresine görselleri ile rapor etmeleri istenmektedir.

Sorularınız için urfastem@gmail.com adresine lütfen email yazınız. Başvurular https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0Gd30yeF02qideh6ruU553hYRaINt7HRYy3-BkCcUA-_iZA/viewform formu üzerinden yapılmaktadır.

13-01-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.