ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE YENİLİKÇİ VE KOLAY ÇÖZÜMLER PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE YENİLİKÇİ VE KOLAY ÇÖZÜMLER PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

GAP Team Konferans Salonunda gerçekleştirilen Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği  Ödül Törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin yanı sıra Gaziantep, Kilis, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Kolay Çözüm Önerileri Proje Yarışması, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik desteği ile yürütülmekte olan “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında düzenlenmektedir.

Bu doğrultuda, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında Bölge önceliklerini ve potansiyelini göz önünde bulunduran, yenilikçi ve kolay çözüm geliştirilmesine yönelik bir platform oluşabilecektir. Bu sayede düşük gelir grubundaki hane halkının veya küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları için basit ve uygun fiyatlı çözümlerin ortaya çıkarılması ve hayata geçirilmesine yönelik etkin bir mekanizmanın oluşturulması da amaçlanmaktadır.

GAP Bölgesi illerinde ortaöğretim kurumları ve meslek yüksekokulları bünyesinde düzenlenen yarışmaya, 43’ü lise ve 9’u meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 52 proje başvuruda bulunmuştur. Yarışmaya Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak olmak üzere GAP Bölgesi´ndeki illerde bulunan ortaöğretim kurumları ve meslek yüksekokulları hedeflenmiştir. Ön değerlendirme aşamasını geçen ve finale kalan toplam 30 projenin 4´ ünü Şanlıurfa oluşturmaktadır.

18-05-201618-05-201618-05-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.