ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLENEN ÖĞRETİM PROGRAMLARI TANITIM TOPLANTISI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI FERDA YILDIRIM’IN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

YENİLENEN ÖĞRETİM PROGRAMLARI TANITIM TOPLANTISI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI FERDA YILDIRIM’IN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Yenilenen Öğretim Programı toplantısı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve branş Öğretmenlerinin katılımıyla Karaköprü Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde birlikte yapılan sabah kahvaltısı sonrası başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şükran Büyükhan tarafından yapıldıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım katılımcılara hitaben konuşma yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan konuşmasında, güncellenen, yenilenen, değişen, gelişen bir eğitim sisteminde yapılması gerekenin programa sahip çıkılması gerektiğini ve bunun içinde öğretmenlerimizden ayrıca fedakarlık ve destek beklediklerini, bunu en başta gençliklerinin zekatı olarak yapmalarını istedi. İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, programın iyi anlatılabilmesi için gerekli denetimlerin yapılacağını belirtti.

Cumhuriyet tarihinin en az eleştirilen öğretim programının hazırlandığını belirten Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım branş Öğretmenlerine hitaben yaptığı konuşmada, ülkemizin öğretmenlerden beklentilerinin fazla olduğunu, bunun içinde kendilerini alanlarında iyi yetiştirmeleri gerektiğini, eğitim camiası olarak birbirlerine kenetlenmeleri gerektiğini belirti.

Toplantı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Ferda Yıldırım ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile bir toplantı yaparak, Şanlıurfa’nın eğitim sorunları ve çözüm noktasında yapılması gerekenler konusunda görüş alış verişinde bulundular. Toplantı iyi dileklerle sona erdi.

05-09-201705-09-201705-09-201705-09-201705-09-201705-09-201705-09-201705-09-201705-09-2017

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.