ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİLAY HAYAT-2 RESİM VE FOTOGRAF ÇALIŞTAYI SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

YEŞİLAY HAYAT-2 RESİM VE FOTOGRAF ÇALIŞTAYI SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, İl Müftülüğü ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi arasında işbirliği yapılarak madde ile mücadele projeleri kapsamında yürütülen resim ve fotoğraf çalıştayı ve sergi gençlerden yoğun ilgi gördü.

Gençlerin zamanını sanat ve kültür faaliyetleri ile geçirmelerini teşvik etmeyi amaçlayan sergi bu amacına da ulaştı. İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve İl Müftüsü İhsan Açık, Denetimli Serbestlik İl Müdürü,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı, Okul Müdürleri, STK Başkanları, Öğretmenler, Veliler, Öğrenciler ve Basın Mensupları sergiye yoğun ilgi gösterdi.

Sergi ile ilgili bir konuşma yapan Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik şunları söyledi ‘’ Şubemizin Sanat Komisyonu, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile İl Müftüsü İhsan Açık´ın destekleri ile bu çalışmayı yürüttük. Amacımız gençlerde sanata, estetiğe karşı ilgi uyandırmak ve gençleri bu tür aktivitelere dahil etmektir. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.’’

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da, çocuk ve gençlerimiz için her türlü eğitim, kültür, sanat, spor alanlarını donanımlı hale getirdiklerini, gençlerden beklentilerinin zamanlarını iyi geçirmeleri olduğunu belirterek çalışmaya katkısı olan herkese teşekkür etti.

 İl Müftüsü İhsan Açık da, gençlerin manevi bilim, sanat, ilim ile hayatlarını geçirmelerini isteyip, sevgili gençler Allah sizleri korusun diyerek çalışmada emeği geçen herkesten Allah razı olsun dedi.

Sergiye katılan herkese katılım belgesi ve plaket verildi Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik de İl Milli Eğitim Müdürüne ve İl Müftüsüne, Yeşilay adına birer plaket verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu´nda açılan sergi 14 Ocak 2018´e kadar devam edecek.

09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.