ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİLAY İÇİN FIRÇA ATTILAR

YEŞİLAY İÇİN FIRÇA ATTILAR

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Kültür ve Sanat Komisyonu tarafından düzenlenen; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü´nün katkılarıyla gerçekleşen Yeşil Hayat-2 Resim Çalıştayı Şanlıurfa Kurtuluş Müzesinde İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve İl Müftüsü İhsan Açık ve Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik´in katılımıyla başladı.

Ressam Levent Çiftçi, Hadice Sevdiren, Mehmet Gemalmaz, Necla Tosmur, Funda Vurucu, Özlem Torun´un yanı sıra Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesi ve Şanlıurfa Bilim Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencilerinin de katıldığı çalıştaya, Suriyeli sanatçı ailenin katılımı ayrı bir renk kattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan yaptığı açıklamada ‘’Akademik başarı elbette bizim için önemlidir. Ancak sanatsal başarıyı önemseyen bir teşkilatın parçası olduğumuzu vurgulamak isterim. Her zaman sanat etkinliklerine katılmaktan mutluluk duyarım. Yeşilay´a böyle sanatsal çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, desteklerimizin süreceğini belirtmek isterim.’’ dedi.

Çalıştay açılışında İl Müftüsü İhsan Açık; En büyük sanatçı Yüce Allah´tır. Bizlerde onun eserlerini resmetmeye çalışıyoruz. Sanat her zaman iyi ve doğruya yönelten araçtır. Yeşilay´ın sanat aracılığı ile toplumu, gençleri yönlendirme çabasını kutluyorum, dedi.

Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik´de; Toplum ve gençler ancak sanatsal çalışmalara katılınca zararlı alışkanlıklardan uzak durabilirler. En büyük hedefimiz olan sevgili gençlerle yaptığımız bu çalışanın hayırlara vesile olmasını diliyorum, dedi. Ayrıca gerek bu çalışmada gerek diğer faaliyetlerimizde bizden desteğini hiç eksilmeyen Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Sayın İl Müftümüze sonsuz teşekkür ederim.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Necla Tosmur, eğitim doğumdan ölüme kadar var olan bir süreçtir. Bu süreç ne kadar bilim ve sanatla iç içe olursa o kadar kaliteli olur. Amacımız gençleri her zaman sanatla iç içe tutmaktır, dedi. Ayrıca şu an sahada olan Şanlıurfa Fotoğraf Evine de çok teşekkür ediyorum, dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü ve İl Müftüsü "Hayırlı olsun" deyip, ortak bir tuvale resim yaparak çalıştayın açılışını gerçekleştirdiler.

14-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.