ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI FİNAL PROGRAMI

YGS LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI FİNAL PROGRAMI

Şubat ayı içerisinde başlayan  YGS Liseler Arası Bilgi Yarışması’nın son etabı  olan final programı  gerçekleştirildi.

Programa Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet YILDIZ ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin yanı sıra Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, çok sayıda öğretmen,öğrenci ve öğrenci velisi katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Açılış konuşmasını  gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ;  ”Şanlıurfa’da ilklerin ve  yeniliklerin yaşandığı yeni bir günü hep birlikte heyecanla yaşıyoruz. İlimizde  liseler arasında düzenlenen 91 okulumuzun katılımıyla düzenlediğimiz Liseler Arası Bilgi Yarışması’nın bu gün final günü,  yani heyecanın dorukta olduğu bir gün.  Bu final gününde yarışmamıza katılan bütün liselerimize, öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize ayrı ayrı  teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Müdürlüğümüz  yaklaşık  26 bin öğretmeni  ve 2300 kurumuyla  Şanlıurfa’daki vatandaşlarımıza ve yaklaşık  600 bin öğrencisine  hizmet vermeye devam etmektedir. Geçmiş yıllarda 60-70 kişilik sınıfların olduğu , eğitimde izdihamların  ve çaresizliklerin yaşandığı bir durumdan 30-32 kişilik sınıflarda Eğitim görebilen, lüks pansiyonları bulunan, bahçelerinde spor kompleksleri yer alan  durumlara geldik. Ben bundan dolayı Şanlıurfa´yla, öğrencilerimizle ve okullarımızla  gurur duyuyorum. Bu başarıda emeği  geçen tüm meslektaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda tekrar tekrar  teşekkür ediyorum. İlimizin eğitim başarısı her geçen gün artmaktadır.Eşit ve denk olduğumuz illerle sıralama ve kıyaslama yapıldığı  zaman en fazla gelişme gösteren İl Şanlıurfa’dır. Şanlıurfa da zeki, çalışkan ve gerçekten özveri sahibi öğrencilerimiz, ailelerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız var. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu bilgi yarışmasının dostluğa, kardeşliğe ve tanışmaya vesile olması dileği ile herkese başarılar diliyorum. “ dedi.

Vali Yardımcısı Ahmet YILDIZ ise yaptığı konuşmada; ´´ Sevgili öğrenciler bu gün İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu  bilgi yarışmasının final töreni vesilesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz.  Eğitim bizim için çok önemli, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bizim için çok değerli, bilgiye duyduğum saygıdan  dolayı bu gün bu programa katıldık sizlerle birlikteyiz. Dünya genelinde bilgiye önem veririz ve bilgili insanlara saygı duyarız. Bir toplum sıkıntıya düştüğü zaman genellikle o toplumda bulunan bilge insanın yanına gidilir. Bilge adamın bilgisinden tecrübesinden yararlanarak sıkıntılar giderilir. Bilgi her zaman her toplumda saygı görmüştür ve  bilgili insanlara saygı gösterilmiştir. Sevgili gençlerimizin emin adımlarla ilerlemesi dileğiyle bu programda emeği gecen başta İl Milli Eğitim Müdürümüze , Milli Eğitim camiasına, bilgiyi yöneten değerli öğretmenlerimize, bilgiyi öğrenmeye çalışan sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.´´ dedi.    

YGS Liseler Arası Bilgi Yarışmasında finale Maşuk Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi, Saraç İlgi Okulları Anadolu Lisesi, Özel Murat Fen Lisesi ve Özel Doğa Hedef Temel Lisesi kaldı.  Kıyasıya süren yarışmada eşitliğin bozulmaması üzerine yedek sorulara geçilerek yarışmaya devam edildi. Yedek soruların ardından üstünlüğü ele geçiren taraf Özel Murat Fen Lisesi oldu. Yarışmada Özel Murat Fen Lisesi 1.  olurken Saraç İlgi Okulları Anadolu Lisesi 2. , Özel Doğa Hedef Temel Lisesi 3. , Maşuk Mesleki  Ve Teknik Anadolu Lisesi ise 4. oldu.

Programın sonunda 1. olan Özel Murat Fen Lisesi öğrencileri Vali Yardımcısı Ahmet YILDIZ  tarafından  laptop ile  ödüllendirildi.  Bilgi yarışmasına katılan diğer öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ve Şube Müdürleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.  Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildikten sonra program sona erdi.

04-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.