ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YILIN YAZARI DOÇ.DR. HALİT ERTUĞRUL´DAN ÖĞRETMENLERİMİZE SEMİNER

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Yeşilay Kulübü işbirliğiyle ilmize davet edilen Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL tarafından öğretmenlerimize yönelik "Öğretmenlik ve Moral Değerlerimiz" konulu konferans verildi.
YILIN YAZARI DOÇ.DR. HALİT ERTUĞRUL´DAN ÖĞRETMENLERİMİZE SEMİNER

02 Kasım 2016 Tarihinde ilimize gelen Eğitimci – Yazar Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL Milli Eğitim  Müdürlüğümüz konferans salonunda öğretmenlerimize yönelik "Öğretmenlik ve Moral Değerlerimiz" konulu konferans gerçekleştirdi. Konferansa Milli Eğitim Müdürümüz Metin  İLCİ , Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan AKAN ve yoğun bir öğretmen gurubun katıldı.

Konferansta öğretmenlere hitaben konuşan ERTUĞRUL;konuşmasında kendi hayatından kesitler vererek ,eğitimde öğrenciye yaklaşımın ne kadar önemli olduğunu, aile bireylerinin okul hayatında ve öncesinde aile içindeki yaşantının çocuğun yaşamında belirleyici olduğunu ve buna göre davranmalarını istedi. Ayrıca öğretmenlere ; öğrenciye yaklaşımlarında ön yargılı olmadan ,temelde okul dışındaki yaşantılarıyla da ilgilenerek eğitim vermenin daha da kolaylaşacağı üzerine tavsiyelerde bulundu.

 Eğitimci – Yazar Dr. Halit ERTUĞRUL kendi hayatında yaşadıklarını anlatırken zaman zaman katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Program ile ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ;, “Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yurdumuzun en değerli yazarlarını ve en önemli isimlerini öğretmenlerimize buluşturmak için kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz. Öğrenci ve velilerimizin katılacağı, kendilerine eğitim hayatlarında başarılar sağlayacağına inandığımız bu tarz etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Etkinliğimizin öğretmenlerimize  hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca ilimize teşrif edip öğretmenlerimize moral verip, kendi hayatından kesitler vererek öğretmenlerimize özgüven aşılayan Halit ERTUĞRUL beye teşekkürlerini ileten İLCİ; bundan sonraki süreçlerde de ilimizde öğrencilere yönelik seminerler yapılması temennisini iletti.

 

Proğram yazarın kitap imzalamasıyla birlikte sona erdi.

 

 

DOÇ DR. HALİT ERTUĞRUL KİMDİR?

 

Doç. Dr. Halit Ertuğrul, Adıyaman´ın Besni ilçesinin Şambayat nahiyesinde 1956 yılında doğdu. İlkokulu doğduğu yerde; ortaokul ve öğretmen okulunu da Kırşehir´de okudu. Niğde Üniversitesi Eğitim Enstitüsü ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi ve Denetim Anabilim Dalı´ndan mezun olan Dr. Ertuğrul, yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, milli eğitim şube müdürlüğü ve milli eğitim müdürlüğü görevlerinde bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatına geçerek, kurul uzmanı ve bakan danışmanı olarak çalıştı. Akademik çalışmalarını tamamlayan Doç. Dr. Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı. Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında 50’ye yakın kitabı ve çok sayıda da makaleleri yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Yayınlanan kitaplarından birçoğu baskı rekoru kıran Doç. Dr. Ertuğrul, ‘Yılın Yazarı’ seçildi. Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan ötürü çok sayıda ‘Takdirname’ alan Doç. Dr. Ertuğrul, ayrıca ‘Yılın Öğretmeni’ seçildi.

 

03-11-201603-11-201603-11-201603-11-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.