ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZARARLI ALIŞKANLIKLARLA MÜCADELEDE GÜÇ BİRLİĞİ

ZARARLI ALIŞKANLIKLARLA MÜCADELEDE GÜÇ BİRLİĞİ

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, Türk Kızılay Şanlıurfa Toplum Merkezi, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi iş birliğiyle Kızılay ve Yeşilay’a ait Suriye Komisyonları kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirildi.

Özel bir konuk evinde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Müftüsü İhsan Açık,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Yüksel, Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, Kızılay Toplum Merkezi Sorumlusu Kasım Taş ve 30 civarında Suriye komisyonları üyesi katıldı.

Göreve başladığı günden bu yana Şanlıurfa’da eğitimin seviyesini Türkiye’de üst sıralara taşımayı hedefleyen ve kısa sürede büyük çalışmalara imza atan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan açılış konuşmasına;  Şanlıurfa’ya 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim döneminde hizmet vermesi planlanan yaklaşık 200 yeni okul kazandırılacağını belirterek başladı. Vatandaşlarımızı zararlı alışkanlıklardan korumak için yapılan tüm çalışmalara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak destek verildiğini ve ayrıca kendi bünyemizde ve Rehberlik Araştırma Merkezleri aracılığıyla yapılan çalışmalara yenilerini ekleyerek vatandaşlarımıza yarar sağlamaya devam edeceklerini belirtti. Yeşilay’ın zararlı alışkanlıklarla mücadele kapsamında yaptığı çalışmaları desteklemeye devam edeceklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, bundan böyle Yeşilay aracılığıyla zararlı alışkanlıklarla mücadele için eğitim verilmeye başlanacağını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

İl Müftüsü İhsan Açık’da; şimdi icraat zamanı, boş durmamak lazım her konuda çok çalışmak ve güçlerimizi birleştirmek gerekir dedi.

Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik; “Bağımlılıklarla mücadele konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Kızılay ve Yeşilay tek bir vücut olacak ve çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bundan böyle Geçici Eğitim Merkezlerindeki Suriyeli öğrencilerimize de eğitim programları düzenleyeceğiz.” diyerek katılan herkese teşekkür etti.

Kızılay Temsilcisi Kasım Taş ise bu tür organizasyonlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek bundan sonra daha kapsamlı çalışmalara girişeceklerini belirtti. Kurumlar ve STK’ların zararlı alışkanlıklar konusunda birleşerek ortak çalışmaların hayata geçirilmesini arzuladığını vurgulayarak Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük, Yeşilay ve Kızılay olarak buradayız, diyerek katılan ve çalışan herkese teşekkür etti. Kahvaltılı toplantı esnasında Suriye Komisyonları üyeleri de bu tür çalışmalarla kendilerinin de zararlı alışkanlıklar hakkında bilinçlendirildiklerini ve bu doğrultuda gençlerimize sahip çıkmak adına projelere destek vereceklerini söylediler.

 

 

02-02-201802-02-201802-02-2018

 

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.