ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜZELTME Öğretmenlerin İl İçi Mazerete Bağlı Yer Değiştirme İşlemleri Hakkında Duyuru

İlgi yazımız ekinde okul vekurumlara duyurulan Bakanlık Makamının yazısında belitrilen kriterler çerçevesinde başvurular alınacaktır. İlgili yazıda  Büyükşehir statüsünde yer almayan illere ait açıklama sehven yer almaktadır.

1-Büyükşehir Statüsündeki İllerde:

a) Öğretmenler; öncelikle eşinin görev yaptığı ilçede, bunun mümkün olmaması durumunda ikamet edilen ilçede, bunun da mümkün olmaması ve öğretmenin istemesi halinde ikamet adresine daha kolay ulaşım sağlanabilen ilçede bulunan eğitim kurumlarına,

b) Her ikisi de öğretmen olan eşlerin bu bölümün “a” maddesi kapsamında yer değişikliklerinin mümkün olmaması durumunda ve eşlerin de istemeleri halinde, her iki eşin de alanlarında öğretmen ihtiyacının olduğu farklı bir ilçede bulunan eğitim kurumlarına,

 

Bilindiği üzere Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme işlemleri, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Bakanlığımızca yapılan duyurular çerçevesinde yarıyıl ve yaz tatillerinde alanlar bazında ilan edilen münhal norm kadrolar ve muhtemel boşalacak norm kadrolar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu yer değiştirme sürecinde il içerisinde yer değiştiremeyen öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri aşağıda yer alan yazı çerçevesinde Valiliğimizce değerlendirilecektir.

Bilgilerinize.

 

Üst Yazı İçin Tıklayınız

Tercih Formu İçin Tıklayınız

Münhal Kadrolar İçin Tıklayınız

Dikkat Edilecek Hususlar

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.